Tydzień Kultury Słowa
Tydzień Kultury Słowa

Tydzień Kultury Słowa

W dniach 23 – 27.11 w naszej szkole trwał Tydzień Kultury Słowa. Zapoczątkował go poniedziałkowy konkurs krasomówczy, w którym śmiałkowie rywalizowali w popisach oratorskich. Najlepszym mówcą okazała się Alicja Włodarczyk z klasy 3a. W środę wszyscy uczniowie oraz nauczyciele wzięli udział w ankiecie dotyczącej znajomości poprawnych form wyrazów i zwrotów niezwykle popularnych w codziennych wypowiedziach. Oto wyniki :

Ilu uczniów zna poprawne formy?

PODSUMOWANIE ANKIETY PRZEPROWADZONEJ W RAMACH TYGODNIA KULTURY SŁOWA

W piątek podczas lekcji wychowawczych ponownie wszyscy uczniowie wzięli udział w naszych językowych zmaganiach. Trzyosobowe zespoły wykonywały zadania biblioteczno – polonistyczno – plastyczne. Uczniowie musieli dotrzeć do trzech punktów umieszczonych w różnych miejscach w szkole i tam wykonać otrzymane polecenia. Pozostali uczniowie z klasy w tym czasie zmagali się z plakatem promującym czystość i piękno języka ojczystego oraz z rebusami frazeologicznymi.

Na poziomie klas pierwszych podium przypadło klasom (w kolejności od najwyższego miejsca): 1c, 1e i 1d. Klasy drugie: 2d, 2b i 2a. Klasy trzecie: 3a, 3c i 3d.

Organizatorki mają nadzieję, iż zabawa spodobała się wszystkim, bo na stałe chcemy ją wpisać do harmonogramu imprez w naszej szkole.

P. Grzesiak i A. Kot

Skip to content