Trójkowi EkoProjektanci jak zawsze spisali się na 6…
Trójkowi EkoProjektanci jak zawsze spisali się na 6…

Trójkowi EkoProjektanci jak zawsze spisali się na 6…

…czyli relacja z imprezy Eko Babie Lato 2014

 20 września w Swarzędzu kolejny raz pożegnano lato imprezą Eko Babie Lato 2014. Przy Scenie nad Jeziorem odbyło się szereg działań łączących rozrywkę z edukacją ekologiczną. Prowadzona była zbiórka sprzętu elektronicznego i makulatury, za którą można było otrzymać sadzonki kwiatów, udzielano porad ekologicznych, przedstawiano zagrożenia wynikające ze spalania śmieci w piecach domowych, a także odbyły się konkursy Ekociuszek i Ekolot.

Uczniowie naszej szkoły jak zawsze spisali się na medal!

Mocna ekipa z klasy 3a: Mikołaj Kortus, Jeremi Murek, Andrzej Pieczyrak oraz Michał Dyba stworzyła ponad dwumetrową machinę latającą i zajęła zespołowo II miejsce.
I miejsce indywidualnie zajął Bruno Murek z 1D, który wzorując się na mitologicznym Dedalu wykonał Ekolot o nazwie Skrzydłą Ikara.

Żyłkę kreatorów mody odkryły w sobie zarówno dziewczęta, jak i chłopcy! Ekociuszki zaprojektowali : Wiktoria Florczyńska i Karolina Stankowska z 3C, Maja Wawrzyniak, Dominika Kachel, Maja Maćkowiak, Julia Szymańska i Anna Tłok z 1D, Natalia Franczyk, Marysia Ciećmierowska oraz Ida Kozłowska z 2A, Mikołaj Kortus, Jeremi Murek i Bogna Kurczewska z klasy 3a, Agata Bączyk, Marcelina Mienkina, Robert Płachta z 3D, a także Victoria Smereczniak i Anna Stelmaszewska z 1C.

Nasze uczennice niczym zawodowe modelki prezentowały ekostroje na scenie, a w rolę konferansjera wcieliła się Karolina Stankowska z klasy 3C, która dowcipnie opisywała zaprojektowane ekociuszki. To wystarczyło, aby podbić serca Jury i zająć I miejsce!

     Serdecznie gratulujemy Naszym EkoProjektantom!!!

Tym, którzy nie mogli osobiście uczestniczyć w imprezie, prezentujemy dokumentację zdjęciową, a także tekst Karoliny Stankowskiej komentujący stroje naszych modelek:

Witam szanowne Panie i szanownych Panów!

Mam zaszczyt zaprosić państwa na najnowszą kolekcję ubrań najlepszych projektantów w Polsce. O kim mówimy? Oczywiście o Swarzędzkiej Trójce!

Pierwsza modelka prezentuje strój, który podbije niejedno serce. Wiktoria ma na sobie przewiewną spódniczkę wykonaną z pociętych skrawków materiałów. Bluzkę z falującymi na wietrze rękawami dopełniają stylowe zakrętki. Do tego dziewczyna ma śliczną biżuterię, w której odbijają się promienie jesiennego słońca.

Następny eko-strój, który zostaje zaprezentowany przez Maję po prostu oszołamia. Uczennica ubrana jest w sukienkę wykonaną z gazetek oraz worków. Kreacja ta nadaje się na bal, ale również na plaże w gorące dni lub do szkoły, aby być w centrum zainteresowania, i to nie tylko koleżanek…

Teraz Ania ma zaszczyt pokazać nam wspaniałą sukienkę, Co tu dużo mówić? Jak państwo widzą, niczego w niej nie brakuje. Elegancka, stylowa, ekologiczna. Całość dopełnia śliczna kokardka we włosach, która podkreśla kolor oczu modelki. Coś czuję, że niejedna dziewczyna będzie prosić o numer telefonu do projektantek.

Nadszedł czas na Agatę. Proszę zwrócić uwagę na jej kroki. Ma ruchy lepsze niż Anja Rubik. Tutaj na bluzkę zostały zastosowane worki oraz zakrętki, a na spódniczkę gazety. Więc w czasie nudy zawsze można sprawdzić świeże wiadomości.

Na wybiegu pojawiła się Julia. Jak widać, przez jej ubranie właśnie kilka projektantek w Polsce straciło pracę. Uczennica pokazuje Państwu stylową sukienkę, do której stworzenia potrzebne były gazety i worki. Już teraz możemy śmiało powiedzieć, że Julia w przyszłości znajdzie sobie pracę bezproblemowo. Bo w końcu, kto by nie chciał modelki, która zachowuje grację na scenie, a do tego tak wspaniale projektuje…?

Kolejnym eko-strojem jest prosta bluzka i spódniczka. Marysia, która właśnie przemierza scenę udowadnia, że można się ubrać prosto, ale za to jak stylowo!

W końcu dochodzimy do finału. Bonia, prezentuje nam zupełnie coś nowego. Strój wykonany z szarego papieru zachwyca. Gracja, styl, pomysłowość. To wszystko zostało zawarte w jednym projekcie. Dzięki kapeluszowi modelka będzie chroniona przed niechcianym deszczem lub zbyt oślepiającym wrześniowym słońcem.

Niestety to już koniec pokazu Eko-Noblistów. Nie możemy zaprzeczyć, że dziewczyny wykazały się tym, co najlepsze. A teraz fotoreporterzy, aparaty do ręki, bo modelki ostatni raz okrążą wybieg.

Dziękujemy, i zapowiadamy, że następny pokaz mody Swarzędzkiej Trójki już za rok!

 

     

Skip to content