Szachiści SP nr 3 w Swarzędzu mistrzami województwa wielkopolskiego !!!

     Ogromnym sukcesem naszych młodych szachistów zakończyły się II Wojewódzkie Mistrzostwa Szkół projektu „Edukacja przez szachy w szkole”. W turnieju zorganizowanym we Włoszakowicach wzięło udział 14 najlepszych szkół w województwie, ponad 120 młodych zawodniczek i zawodników. 

     W klasyfikacji generalnej Szkoła Podstawowa nr 3 w Swarzędzu w składzie: Adam Brożyński, Borys Brzeziński, Dawid Chudzicki, Natalia Kmiecik, Dawid Kochaniak, Emanuel Michalak, Maria Mikołajczak, Antonina Rutawska, Włodzimierz Rutawski, Nikodem Szawejko zdobyła I miejsce i tytuł Mistrza Województwa Wielkopolskiego, wyprzedzając uchodzące za faworytów szkoły z Włoszakowic i Lusowa i dzięki temu będzie nas reprezentować w Finale Mistrzostw Polski, który odbędzie się w czerwcu w Warszawie.       W klasyfikacji indywidualnej wśród chłopców z klas pierwszych najlepszy okazał się nasz uczeń Dawid Chudzicki, III miejsce zajął Nikodem Szawejko. Wśród dziewcząt klas pierwszych mistrzynią województwa została nasza uczennica Natalia Kmiecik. W kategorii chłopców klas drugich II miejsce zajął Emanuel Michalak, Włodzimierz Rutawski był III, w tej kategorii wśród dziewcząt Antonina Rutawska wywalczyła II miejsce

     Serdecznie gratulujemy zawodnikom i ich trenerowi Aleksandrowi WIATR. Należy nadmienić również, że całość kosztów wyjazdu pokryła szkoła – dziękujemy !!!