Sport bez barier
Sport bez barier

Sport bez barier

Na początku każdego nowego roku dzieci i młodzież niepełnosprawna z gminy Swarzędz i Poznania spotyka się na turnieju BOCCI w Sp-4. W tym roku 16 lutego odbył się już IV Turniej BOCCI o puchar dyrektora szkoły.
Po raz kolejny w pomoc przy organizacji zawodów włączyli się studenci  fizjoterapii  z Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu wraz z opiekunami. Przyszli rehabilitanci sędziowali i zliczali punkty.
Celem turnieju była promocja BOCCI – jako powszechnej formy aktywności ruchowej i integracja środowiska osób niepełnosprawnych.
W zawodach brało udział 9 drużyn-3-osobowych z dysfunkcjami  narządu ruchu i niepełnosprawnych intelektualnie.  W przerwie zorganizowano poczęstunek-napoje i drożdżówki. Z naszej szkoły brało udział trzech uczniów: Adam Woźniak, Maciej Migdałek i Piotr Szuba.
Rywalizacja sportowa odbywała się według zasad FAIR-PLAY i była bardzo zacięta.
W finale rozgrywek zespół z Gimnazjum nr 3 przegrał minimalnie  z grupą reprezentującą Stowarzyszenie „Żurawinka”. II miejsce na „pudle’ dla naszych uczniów to duży sukces. Systematyczne treningi i ćwiczenia nie poszły na marne. Zdobyli puchar i dyplom za udział w turnieju.
„ W przyszłym roku postaramy się stanąć na podium na najwyższym stopniu”- tak deklarowali gimnazjaliści po sportowych potyczkach.

 

 

Skip to content