Spektakl „Zemsta” Teatru Współczesnego z Krakowa
Spektakl „Zemsta” Teatru Współczesnego z Krakowa

Spektakl „Zemsta” Teatru Współczesnego z Krakowa

Piątego lutego grupa prawie 50 uczniów naszego gimnazjum pojechała do Poznania pociągiem na spektakl najbardziej znanej sztuki Aleksandra Fredry pt. „Zemsta”. Było to gościnne przedstawienie Teatru Współczesnego z Krakowa, które mogliśmy zobaczyć na jednej z sal Multikina 51.

Sztukę reżyserował Bartosz Jarzymowski, a adaptacji tekstu dokonał Andrzej Majczak, który z uwagi na czas trwania przedstawienia (65 minut) musiał zrezygnować z części tekstu i niektórych scen, m.in. znanej sceny dyktowania listu przez Cześnika Raptusiewicza.zemsta1 zemsta2

Na scenie mogliśmy zobaczyć aktorów: Agnieszkę  Zieleziecką, Violettę Pomietło, Krzysztofa Pomietło, Pawła Brandysa i Jakuba Piwowarczyka.

Spektakl uczniom bardzo się podobał, niektórzy nawet żałowali, że był tak krótki. Ci, którzy na lekcjach języka polskiego przerabiali  już tę lekturę, doskonale orientowali się w tekście i potrafili dostrzec, które sceny pominięto, dla tych zaś, którzy dopiero będą ją analizować, była to doskonała powtórka ze znajomości tekstu.

Skip to content