Dziękujemy za głosy

DZIĘKUJEMY !!!

Jesteśmy na piątym miejscu !

https://www.szkolamalegoinzyniera.pl/zaglosuj-na-szkole#school-509

Wygraliśmy!

      Piątkowy finał głosowania na Szkołę Małego Inżyniera dostarczył wielkich emocji.

    Już od rana wahania w rankingu pokazywały, że „będzie się działo”. Byliśmy bardzo zmobilizowani. Przez cały dzień walczyliśmy, by utrzymać się w okolicy 7. miejsca.

               Najbardziej dramatyczna sytuacja rozegrała się tuż przed północą!

     Po godzinie 22:00 skończyła się możliwość cywilizowanego telefonowania do znajomych i proszenia o głosy. Głosowanie spowolniło swoje tempo. Wielu poszło spać w przekonaniu, że przewaga ponad 200 punktów nad miejscem 14. gwarantuje nam finał. Część obserwowała, co się dzieje, nie mogąc już nic więcej zrobić – przecież to, co było możliwe, zrobili już wcześniej.

             Szkoła będąca na 14. miejscu pomimo sporej straty do miejsca 13. cały czas walczyła i ok. 23:30 nadgoniła zaległości w głosach. Kilka minut później liczba głosów tak się wyrównała, że spadliśmy na miejsce 11., a między nami a ostatnią walczącą szkołą było tylko 5 głosów różnicy!

         Dramatyczne wpisy na Facebooku z prośbą o wsparcie…, mobilizacja tych, którzy to obserwowali i podjęli działania, które wcześniej zdawały się dla nich bez sensu, zaangażowanie zupełnie obcych dla naszej szkoły ludzi spowodowało, że ostatecznie odbiliśmy się od dna i zakończyliśmy głosowanie na 5. miejscu!!!

       Udało się! Ogromnie dziękuję za tak wielkie zaangażowanie tak wielu osób. Szczególnie tych, którzy codziennie włączali w głosowanie całe swoje rodziny, znajomych i nieznajomych… Ale każdy głos był bardzo istotny, szczególnie tych, którzy ratowali sytuację w ostatniej chwili.

       Oprócz Swarzędza i okolic głosy popłynęły z całej Polski, trudno wymieniać wszystkie miejscowości: Warszawa, Kraków, Poznań, Konin, Wałcz, Luboń, Wrocław, Jelenia Góra, Gdańsk, Białogard, Lublin, Żelazny Most i wiele innych. W wielu zakładach pracy przerwa śniadaniowa była wykorzystana na głosowanie.

     Wygraliśmy roboty Lego Mindstorms, Festiwal Nauki, warsztaty dla uczniów, szkolenia dla nauczycieli. Jesteśmy w gronie Małych Inżynierów Volkswagen Poznań!

     Jeszcze raz dziękuję również w imieniu Dyrekcji i pana Szymona Szambelana, (który zgłosił naszą szkołę do tej rywalizacji) i proszę, by te podziękowania dotarły tak daleko jak prośby o głosy.

Dorota Diakowicz

Tak to się zaczęło:

Nasza  szkoła  uczestniczy w programie „Szkoła Małego Inżyniera” organizowanym przez Fundacje Małego Inżyniera i Volkswagen Poznań, którego celem jest rozwijanie pasji do robotyki. W programie 13 finalistów wytypowanych na drodze głosowania otrzyma:

– 4 zestawy klocków LEGO Mindstorms EV3 o wartości 6000 złotych

– organizację festiwalu nauki w szkole

– szkolenie dla nauczycieli w zakładzie Volkswagen lub w siedzibie Fundacji Małego Inżyniera

Głosowanie będzie się odbywać od 26.11 do 7 grudnia na poniższej stronie:

 https://www.szkolamalegoinzyniera.pl/zaglosuj-na-szkole#school-509

– po kliknięciu głosuj (przycisk będzie aktywny od 26.11) będziemy musieli podać nr tel., na który otrzymamy bezpłatnego sms-a z kodem (oczywiście nr tel. nie będzie wykorzystywany przez organizatora do żadnego użytku)

– po otrzymaniu kodu wpisujemy je w okienko, które zostało aktywowane

– każdego dnia jedna osoba może oddać 1 głos

Szanowni Państwo, bardzo prosimy o oddawanie głosów oraz propagowanie idei poprzez udostępnianie poniższego linku https://www.szkolamalegoinzyniera.pl/zaglosuj-na-szkole#school-509 na swoich portalach społecznościowych. Najlepiej zrobić to dopiero 26.11. po uaktywnieniu możliwości głosowania.

Szymon Szambelan