POZnali Ławicę !

      22 października uczniowie klasy 8 c w ramach poznańskiego programu “POZnaj Ławicę” odwiedzili lotnisko. W ramach wycieczki uczniowie mogli poznać sposób funkcjonowania lotniska oraz wszystkie strefy, przez które muszą przejść pasażerowie w drodze do samolotu. Każdy z uczniów przeszedł odprawę, w trakcie której otrzymał pamiątkową kartę pokładową. Nieodłączną częścią pobytu na lotnisku jest również kontrola bezpieczeństwa, przez którą młodzież również musiała przejść. Kontrola ta była przeprowadzana w standardowy sposób, toteż uczniowie poznali zasady przewozu przedmiotów w bagażu podręcznym.

      Ciekawym punktem programu było również spotkanie z pracownikiem Straży Ochrony Lotniska, który zaprezentował formy niebezpieczeństw dla ruchu lotniczego oraz metody ich detekcji i wczesnej interwencji. Zainteresowanie wzbudziło również spotkanie z psem do zadań specjalnych i jego trenerem, który przedstawił niezwykłe umiejętności poszukiwawcze tego czworonoga. Spotkanie to odbyło się za taśmą, w której “znikają” nasze walizki i jest to miejsce, gdzie odbywa się dodatkowa kontrola bagażowa, a wejście jest ograniczone wyłącznie dla określonej grupy pracowników lotniska. 

     Wizyta na lotnisku przybliżyła uczniom nie tylko lotnisko z perspektywy pasażera jako miejsce, w którym zaczynamy swoją podróż,  lecz również pozwoliła zajrzeć “za kulisy” terminala pasażerskiego. Warto było POZnać Ławicę !