Odwiedziliśmy Łysy Młyn
Odwiedziliśmy Łysy Młyn

Odwiedziliśmy Łysy Młyn

We wtorek 1 grudnia klasa 2c pojechała na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Leśnej w Łysym Młynie. Była to nagroda, którą dla całej klasy zdobyły Monika Linkowska, Ania Stelmaszewska, Monika Wekwert i Wiktoria Sewerniuk za zaprojektowanie, wykonanie i zaprezentowanie strojów w konkursie Eko-Ciuszek.

Podczas zajęć z przemiłą panią Karoliną Prange, specjalistą ds. edukacji leśnej, uczniowie dużo dowiedzieli się lesie i zwierzętach w nim żyjących. Po obejrzeniu prezentacji wykonywali karty pracy, oglądali owady pod mikroskopem, układali puzzle na czas, rozpoznawali głosy ptaków, tropili jelenia, oglądali drzewa ogryzione przez bobry, a nawet wchodzili do naturalnej wielkości orlego gniazda, które jako eksponat znajduje się przed budynkiem Ośrodka.

W przerwie zjedli pyszne rogale świętomarcińskie i wypili napoje, które w ramach nagrody również ufundował Urząd Miasta i Gminy Swarzędz.

Cała klasa chciałaby gorąco podziękować za wspaniałą nagrodę, a pani Magdzie Malińskiej-Murek z Referatu Promocji za towarzyszenie nam w wyjeździe i dopilnowanie, by wszystko wyszło perfekcyjnie!

 A oto opinie uczniów z klasy 2c

Zuzanna Olbryś

Na wycieczce do Łysego Młyna dowiedziałam się dużo o drzewach, grzybach oraz zwierzętach. Wypełnialiśmy karty pracy, dlatego lepiej przyswoiłam swoją wiedzę. Chętne osoby mogły wziąć udział w grze terenowej.

Monika Linkowska

Dnia 01.12.2015r klasa 2c wybrała się na wycieczkę do Łysego Młyna. Najbardziej z tej wycieczki podobało mi się wyjście w teren z panią Karoliną. Po przyjściu z dworu zaczęliśmy opowiadać koleżankom i kolegom, że słyszeliśmy strzały z poligonu, który znajduje się ni edaleko . Bardzo podobała mi się ta wycieczka i chętnie pojechałabym tam drugi raz.

Sandra Janoś

Wycieczka do Łysego Młyna była bardzo fajna i ciekawa. Nauczyliśmy się na niej ciekawych rzeczy o drzewach, hubach, itp itp. Chciałabym kiedyś tam wrócić.

Wiktoria Sewerniuk

Bardzo mi się podobało i było bardzo ciekawie. Nauczyłam się niektórych rzeczy i mam nadzieje, że przyda mi się to. Według mnie najciekawszą rzeczą był spacer dookoła jeziora. Osobiście twierdzę, że nie zapomnę tej wycieczki.

 Ania Stelmaszewska

Na wycieczce w Łysym Młynie podobało mi się wszystko. Wycieczka była super zorganizowana. Najbardziej mi się podobał spacer w terenie i wejście do gniazda. Uważam, że ta wycieczka była udana.

 Agnieszka Stachowiak

Co robiliśmy na wycieczce?

  1. Poznawaliśmy informacje o kleszczach i hubach.
  2. Mieliśmy możliwość zobaczenia pewnych owadów przez mikroskopy.
  3. Mówiliśmy o bobrach i o ciekawostkach, które dotyczyły tych zwierząt.

Kornelia Maciejewska

Wczorajsza  wycieczka była niezapomniana. Oglądaliśmy rożne gatunki jakiś grzybów drzewnych, a także dowiedzieliśmy się parę ciekawostek o ptakach. Bardzo mi się podobało.

Adrian Wawrzyniak

Wycieczka do Łysego Młyna była fajna,  ciekawa i interesująca. Najlepsza część to zajęcia w terenie i wytropienie jelenia. Fajna zabawa była także przy mikroskopach.

Martyna Kaczała

Dnia 1.12.15r. pojechaliśmy z klasą do ,,Łysego Młyna” niedaleko Biedruska. Pani opowiedziała nam o zwierzętach i roślinach, które zamieszkują w lesie oraz dała nam karty pracy, które robiliśmy. Potem poszliśmy na górę i oglądaliśmy przez mikroskop różne stworzenia. W czasie przerwy jedliśmy rogale i pili napoje. Układaliśmy także puzzle. Kto ułożył pierwszy, ten dostał nagrodę.  Chętni poszli w teren z panią na wycieczkę krajoznawczą. I tak się skończyła nasza wspólna wycieczka.

 Krzysztof Kaczmarek

W Łysym Młynie było bardzo przyjemnie. Wiele się dowiedziałem. Najlepszą rozrywką było wyjście w teren.

Oliwia Kamińska

Ta wycieczka bardzo mi się podobała. Dowiedziałam się dużo na temat lasów i zwierząt. Chciałabym kiedyś tam wrócić.

 Adam Wożniak

Wczoraj byliśmy z klasą w Łysym Młynie, było bardzo fajnie, odbyły się ciekawe zajęcia. Dowiedzieliśmy się dużo rzeczy o hubach, były zajęcia z mikroskopami, itp. Była też wycieczka w terenie i dużo chodziliśmy. Robiliśmy sobie wspólne zdjęcia i zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domów. To była ciekawa wycieczka.

 Monika Wekwert

Na wycieczce w Łysym Młynie bardzo mi się podobało, ponieważ dowiedziałam się wiele o przyrodzie i wykonywaliśmy karty pracy. Były super atrakcje, między innymi: gniazdo orła, do którego można było wejść.

 Basia Rokosz

We wtorek 1 grudnia razem z moją klasą pojechaliśmy na wycieczkę do Łysego Młyna. Gdy tam pojechaliśmy, pani przewodnik powitała nas ciepło, a potem poszliśmy wypełnić kartę pracy przy pomocy pani przewodnik. Gdy już skończyliśmy, podpisaliśmy się w księdze i pojechaliśmy do domu. Ta wycieczka była bardzo interesująca.

 Wiktoria Kaszyńska

Na wycieczce w ,,Łysym Młynie’’ bardzo podobało mi się, jak pani Karolina pokazywała nam różne grzyby i nam o nich opowiedziała. Pani Karolina była bardzo miła. Robiliśmy karty pracy, które mogą nam pomóc  na zajęciach z biologii. Bardzo mi się podobało.

 Zosia Nowak

Dnia 1.12.15r. wraz z opiekunami pojechaliśmy na wycieczkę. Wyjechaliśmy ze Swarzędza około 8.30. Jechaliśmy autobusem około godziny. W końcu dojechaliśmy do Łysego Młyna. Na miejscu czekała na nas sympatyczna pani Karolina z wieloma atrakcjami. Robiliśmy karty pracy, dużo zapamiętaliśmy z prezentacji multimedialnej i świetnie się przy tym bawiliśmy. Mimo mało sprzyjającej pogody wróciliśmy w bardzo dobrych nastrojach. Dotarliśmy do Swarzędza ok. 14.30. Ta wycieczka bardzo mi się podobała.

Adam Kwapiński

Wycieczka przebiegała wyśmienicie, już po wejściu do autobusu poczułem przyjemną atmosferę. Gdy dotarliśmy na miejsce, pani instruktor opowiadała nam o grzybach i robakach, co mnie zbytnio nie interesowało, lecz poczęstunek wszystko polepszył. Wracając, znów atmosfera był przyjemna, każdy się śmiał i rozmawiał ze sobą.

 Eryk Feldmann

Wycieczka była bardzo interesująca. Dowiedziałem się dużo o lesie i grzybach nadrzewnych. Chętnie kiedyś tam wrócę.

 

Skip to content