„NIE ŚMIECIMY – SPRZĄTAMY – ZMIENIAMY!”
„NIE ŚMIECIMY – SPRZĄTAMY – ZMIENIAMY!”

„NIE ŚMIECIMY – SPRZĄTAMY – ZMIENIAMY!”

W ramach akcji Sprzątania Świata 2019 przebiegającej pod hasłem “ Nie śmiecimy – Sprzątamy – Zmieniamy” przeprowadzono w naszej szkole następujące akcje:

  • W tygodniu od 15 września przeprowadzono akcję “Zero Waste”, polegającą na ograniczeniu zużycia szczególnie jednorazowych opakowań.

Zgodnie z zasadą “refuse” (odmawiaj) uczniowie rezygnowali z kupowania w tygodniu od 15 – 20 września żywności w opakowaniach jednorazowych

W myśl zasady “reduce” (zmniejszaj) 20 września wszyscy uczniowie zostali zachęceni do zabrania jedzenia i picia w opakowaniach wielokrotnego użytku.

Efektem tej akcji było 241 różnego rodzaju opakowań wielorazowych, które w tym dniu zastąpiły opakowania jednorazowe.

  • W weekend przeprowadzono akcję “this is yours” w ramach której uczniowie w różnych lokalizacjach sprzątali swoją okolicę dokumentując swoje poczynania relacją zdjęciową lub filmową.

Efektem tych działań jest 30 posprzątanych lokalizacji przez naszych uczniów w tym Swarzędz, Gruszczyn, Kobylnica, Kromlice, Siedleczek, Gorzów Wlkp, Wrocław i Szklarska Poręba, Gortatowo.

Wszystkie sprzątane lokalizacje zostały naniesione na stworzoną interaktywną mapę tego wydarzenia. Zachęcamy do znalezienia miejsca, w którym udało Wam się przeprowadzić akcję !

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom za okazane zaangażowanie w troskę o przyrodę i uczestnictwo w akcji “Zero Waste” oraz wspólne sprzątanie świata.

Szymon Szambelan, Piotr Kobiela

MAPA (należy kliknąć w poniższy link):

https://www.google.com/maps/d/u/1/embed?mid=1C0ZmH16utzn1GqN5q9yWppiMs3LYQ44j

Skip to content