Magiczny wieczór

Magiczny wieczór w Gimnazjum nr 3  

Światła choinkowych lampek, ciepła atmosfera, ciche melodie kolęd sprawiają, że zapominamy o zgiełku i choć na chwilę przenosimy się w magiczny nastrój Świąt. Dzielenie się opłatkiem oraz wspólne śpiewanie przy wigilijnym stole to symbole wzajemnej miłości, jedności, pokoju. 

W środę tj.19.12.2013 w Gimnazjum nr 3 im. Polskich Noblistów w Swarzędzu również można było poczuć niezwykłą atmosferę Świąt podczas wigilii szkolnej. Na spotkanie opłatkowe licznie przybyli zaproszeni goście, nauczyciele, emeryci, pracownicy szkoły oraz uczniowie. Podczas akademii szkolnej dyrektor Gimnazjum nr 3 pan Waldemar Biskupski złożył świąteczne życzenia i przypomniał, czym powinny być dla każdego z nas święta Boże-go Narodzenia. Po tych ciepłych słowach uczniowie Gimnazjum nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 1 pod kierunkiem pani Katarzyny Stramowskiej i pani Krystyny Pokorskiej przedstawili jasełka, a także zaśpiewali świąteczne piosenki. Miłą niespodzianką uroczystości były kolędy wykonane przez absolwentów szkoły i Sandrę Paetz – uczestniczkę zajęć Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu.

Po części artystycznej nastąpiło łamanie się opłatkiem i uroczysta wigilijna kolacja. Życzenia składane przy tej okazji wszyscy na długą zapamiętają i zaniosą do swoich domów, rodzin i przyjaciół.

Dominika Furman