Książka nas łączy!

      W październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, którego tegoroczne hasło brzmi: Książka nas łączy!

       Święto to zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Librarianship) w 1999 roku jako jeden dzień, a w 2008 roku obchody zostały wydłużone do całego października. Jego celem jest promocja zasobów biblioteki szkolnej, a także informacja o różnorodności działań podejmowanych przez biblioteki.

     W naszej szkolnej bibliotece w tym miesiącu czeka na Was półeczka z nowościami czytelniczymi skierowana przede wszystkim do młodych czytelników.

     Zapraszamy także na jesienny kiermasz książek, które można – dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionej hurtowni książek z Tuliszkowa – kupić w cenie tańszej niż okładkowa.

       Można wziąć także udział w konkursach plastycznych. Jeden z nich adresowany jest do uczniów klas I i IV, a drugi do uczniów klas VII oraz 2 i 3 klas gimnazjalnych. Najmłodsi uczniowie portretują swojego ulubionego bohatera literackiego, a starsi wykonują plakat zachęcający do czytania książek. Na prace czekamy do 30 października.

Serdecznie zapraszamy do biblioteki i zachęcamy do wzięcia udziału w konkursach!!!

B.S.