Książka ciągle obecna… :)
Książka ciągle obecna… :)

Książka ciągle obecna… :)

W ostatnich tygodniach biblioteka zaproponowała kilka działań mających na celu zachęcenie do kontaktu z książką w formie tradycyjnej bądź słuchowiskowej.
Pierwsze zadanie polegało na wykonaniu gry planszowej do ulubionej bajki lub innej książki z dzieciństwa. Nadesłanych zostało kilka prac. Konkurs trwa nadal, do 15 maja, tak więc można jeszcze wziąć udział, do czego zachęcamy.
Kolejne zadanie się odnosiło się do Międzynarodowego Dnia Książki dla dzieci polegało na przeczytaniu lub wysłuchaniu wybranej baśni Ch. C. Andersena lub innej książki z dzieciństwa oraz stworzeniu pracy plastycznej do hasłem: „Co najbardziej urzekło mnie w przeczytanym tekście”. Cieszy fakt, iż kilkoro dzieci wzięło udział w bibliotecznej propozycji.
Z okazji wiosenno –świątecznego czasu zaproponowaliśmy wysłuchanie odcinka przygód Maksa i Ruby pt. „Wielkanocny kapelusz Ruby.” Uwieńczeniem tegoż zadania było wykonanie rysunków (i nie tylko rysunków) przepięknych wiosenno-świątecznych kapeluszy oraz niezwykle barwnych pisanek wielkanocnych.
Wszystkim, którzy wzięli udział w bibliotecznych zadaniach serdecznie dziękujemy i gratulujemy wyobraźni . Brawo :))
Poniżej zamieszczamy dzieła szkolnych miłośników książek 🙂

Skip to content