Kilka słów z biblioteki :)

Z okazji Dnia Ziemi przypadającego 22 kwietnia biblioteka szkolna zaproponowała starszym uczniom wykonanie plakatu z hasłami propagującego ekologiczny styl życia.
Młodsi uczniowie na podstawie słuchowiska” Ekologiczny dom” poprzez prace plastyczną zaprezentowali kontrast między światem ekologicznym a brudnym i zanieczyszczonym.
Autorzy prac zrobili to znakomicie :).23 kwietnia obchodzono Światowy dzień Książki i Praw Autorskich, z tej okazji zachęcaliśmy do spędzenia chociażby chwili z książką. Biblioteka szkolna zaproponowała uczniom udział w konkursie polegający na wykonaniu sleevaface z książką. Pomysły na wkomponowanie się w książkę były przeróżne. Wbrew pozorom to wcale nie było łatwe zadanie, ale nasi uczestnicy poradzili sobie z tym zadaniem doskonale.
Kolejnym zadaniem nawiązującym do Dnia Książki była propozycja podzielenia się z innymi cytatami z książki czytanej 23 kwietnia.
Kilka dnia później zachęcaliśmy do uczczenia naszych majowych świąt narodowych poprzez wysłuchanie słuchowiska” Polak Mały”, wykonanie flagi państwowej i wywieszenie jej w oknach swoich domów.
Poniżej prezentujemy zdjęcia wykonanych prac.
Wszystkim uczestnikom zadań serdecznie dziękujemy i skromne upominki dla nich przygotowujemy :).
Bibliotekarki SP3