Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

Tradycyjnie już w Dniu Edukacji Narodowej grono pedagogiczne, zaproszeni goście oraz brać uczniowska Gimnazjum nr 3 w Swarzędzu zgromadzili się na akademii, by wspólnie świętować.  Był czas na chwilę historycznej refleksji związanej z genezą tego święta. Pojawiły się też elementy humorystyczne, kiedy uczniowie przedstawiali krótkie charakterystyki nauczycieli. Tym samym na scenie wspomniany został na przykład Nauczyciel Roentgen („Widzę, że nic nie wiesz!”) czy Nauczyciel Hamlet („A więc wiesz czy nie wiesz?”).

Pani Dyrektor Karolina Łyskawa wręczyła nagrody zarówno nauczycielom, jak i pozostałym pracownikom Gimnazjum nr 3 w Swarzędzu.

Imprezę uświetniły swym śpiewem Liwia Jankowska oraz Martyna Kaleta. Piękną interpretację wiersza Adama Ziemianina „Makatka dla pani od angielskiego” przedstawiła Jagoda Chmiel. Natomiast imprezę poprowadziła Dominika Pilarczyk wraz z Michałem NowackimKabaretowym talentem wykazali się natomiast: Julia Przybylska, Maja Wawrzyniak, Kamil Kaźmierczak, Bartosz Gorzecki oraz Oliwia Drosik.  Wydarzenie zostało szczegółowo uwiecznione przez wprawiającego się do sztuki fotograficznej Jana Stachowiaka. Opiekę techniczną nad imprezą przejął Michał Bielawiak, któremu pomagał Eryk Feldmann.

Podsumowaniem imprezy były słowa Tomasza Rybaka, który radzi „Dzieci trzeba tak wychowywać, aby podawały sobie ręce, a nie podstawiały nogi”.

Paulina Grzesiak

Fotorelacja wg Janka Stachowiaka z kl. 1F:

Skip to content