Detektywi są wśród nas
Detektywi są wśród nas

Detektywi są wśród nas

Jedną z lektur omawianych w gimnazjum na lekcjach języka polskiego są utwory Arthura Conan Doyle’a. Uczniowie klas trzecich zapoznali się ostatnio z jedną z najbardziej znanych powieści tego szkockiego pisarza „Psem Bascerville’ów”. Czytając książkę, razem z detektywem Sherlockiem Holmesem i dr Watsonem próbowali wydedukować, kto popełnił zbrodnię.

detektyw

Zaciekawiła ich także biografia pisarza, a szczególnie jego fascynacja spirytyzmem. Wynikała ona z jego osobistej tragedii, gdyż w czasie I wojny światowej w krótkim czasie oprócz syna stracił także trzy inne bliskie osoby. Miał nadzieję, że uczestnicząc w seansach spirytystycznych będzie mógł porozmawiać z ukochanym synem.

Po lekcjach na temat lektury uczniowie otrzymali nie lada zadanie – musieli napisać opowiadanie detektywistyczne, którego akcja koncentrowałaby się wokół przydzielonego im słowa.

Jak wywiązali się z tego zadania? Czy drzemie w nich talent detektywistyczny lub pisarski? Możecie się o tym przekonać, czytając zamieszczone na szkolnym blogu opowiadania – http://trojka-art.blogspot.com/

B.S.

 

Skip to content