Cała Polska Czyta Dzieciom
Cała Polska Czyta Dzieciom

Cała Polska Czyta Dzieciom

„Nikt nie rodzi się czytelnikiem, czytelnika trzeba wychować” – akcja „Cała Polska czyta dzieciom.”

Cała Polska czyta dzieciom  to kampania społeczna rozpoczęta w roku  mająca na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skuteczną, tanią i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju – psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego – oraz budowania zasobów wewnętrznych dziecka: kompetencji emocjonalnych i intelektualnych.

W ramach tej ogólnopolskiej akcji  7 czerwca klasa 2B pod opieką p. Aleksandry Baran odwiedziła swarzędzki Ratusz, by posłuchać fragmentów „Koziołka Matołka” Kornela Makuszyńskiego czytanego przez Pana Burmistrza Tomasza Zwolińskiego i Panią Dorotę Zarembę  – Kierownik Wydziału Edukacji.

Wcześniej uczniowie zostali oprowadzeni po Ratuszu przez Pana Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz Mariana Szkudlarka, który m. in. pokazał im umieszczoną na jednej ze ścian flagę naszego miasta, która wraz z p. Irkiem Szpotem zdobyła najwyższy szczyt Ziemi – Mont Everest.

Uczniowie zostali ugoszczeni w Sali Ślubów, która niezwykle im się podobała – szczególnie kamera, dzięki której mogli widzieć się na ekranie.

Pan Burmistrz Tomasz Zwoliński i p. Dorota Zaremba z wielkim zaangażowaniem czytali historyjki o przygodach Koziołka Matołka i wspaniale wywiązali się ze swojej roli. Na zakończenie spotkania fragmenty książki przeczytali na głos także chętni uczniowie z klasy drugiej.

Bardzo dziękujemy za miłą wizytę i chętnie powrócimy na spotkanie z książką za rok!

Skip to content