101. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W TRÓJCE
101. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W TRÓJCE

101. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W TRÓJCE

KONCERT PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

       8 listopada społeczność naszej szkoły uczciła Święto Niepodległości koncertem pieśni patriotycznych. Spośród setek pieśni wybraliśmy tylko niektóre, nadal popularne, śpiewane przy ognisku, na wędrówce czy przy biesiadnym stole.

Klasy wcześniej przygotowywały jedną z siedmiu pieśni: „O mój rozmarynie”, „Pierwsza Kadrowa”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Ułani, ułani”, „Piechota”,  „Serce w plecaku” i „Marsz Pierwszej Brygady”. Uczniowie wybierali wersję instrumentalną lub wokalną, mogli liczyć również na wsparcie i pomoc pani Katarzyny Stramowskiej. Wykonanie przez klasę pieśni oceniało szkolne jury (ważne było zaangażowanie klasy, wrażenia artystyczne i przede wszystkim zgodność z linią melodyczną). Otrzymane punkty zostały wliczone do Ligi Klas.

Koncert prowadziły Kornelia Wróblewska, Martyna Przybyła i Wiktoria Drozd. Oprócz klas wystąpiły też solistki (Marysia Kominek i Martyna Przybyła), które w przejmujący sposób zaśpiewały „Białe róże”. Gościem specjalnym koncertu był…. Józef Piłsudski, w którego wcielił się Karol Ścibek z kl. VIIIb.

W klasach czwartych i piątych szkoły podstawowej największe uznanie jury zyskała klasa IVa, na poziomie klas szóstych – VIc, a w siódmych i ósmych – VIIa i VIIIa. Jednak największy aplauz zyskały najmłodsze klasy: pierwsze, drugie i trzecie, które podbiły serca publiczności swoimi występami. Wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku, podczas obchodów 102. rocznicy odzyskania niepodległości tradycja wspólnego śpiewania będzie kontynuowana. Oprócz koncertu uczniowie i nauczyciele Trójki uczcili Święto Niepodległości tworząc na boisku szkolnym biało-czerwoną datę 1918. Społeczność szkolna przyłączyła się również do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. W piątek o godzinie 11:11 na umówiony sygnał wszyscy zaśpiewali 4-zwrotkowy hymn narodowy.

I.K.

fot. Marta Fludra kl. VIII C

 

 

Skip to content