Zdrowe przekąski i napoje w naszych automatach
Zdrowe przekąski i napoje w naszych automatach

W ostatnich tygodniach września zespół nauczycieli – specjalistów Szkoły Promującej Zdrowie, a także uczniów klas 1 – 3 w porozumieniu z firmą Vemat opracował nowy asortyment przekąsek i napojów dostępnych w automatach szkolnych.

Aktualnie wszystkie produkty należą do kategorii zdrowych kalorii i są zgodne z Rozporządzeniem Ministerstwa Zdrowia z dnia 16 lipca 2016 roku w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży w jednostkach systemu oświaty.

Wśród przekąsek znajdziemy batoniki zbożowe, suszone owoce, orzechy, pestki dyni, słonecznika, paluszki bez soli z sezamem, chrupki kukurydziane, lizaki bez cukru, wafle ryżowe oraz paluszki chlebowe stixy, mini kabanosy francuskie bez dodatku fosforanów.

Wśród napojów i soków dostępnych w automatach również przeprowadzono porządki w efekcie czego mamy możliwość zakupu wody, soków owocowych i warzywnych bez dodatku cukru, a także musów i owsianek (czekamy jeszcze na wymianę już tylko jednego napoju z cukrem na zdrowy produkt).

Docelowo w naszych automatach znajdować się będą również kanapki i burgery przygotowywane na świeżym i niemrożonym pieczywie z chudą wędliną, serem, jajkiem, przetworami z ryb, z dodatkiem warzyw (sałata, ogórki, pomidory, papryka).

W tym roku szkolnym nawiązana została również współpraca z nową firmą cateringową dostarczającą obiady dla uczniów naszej szkoły, a mianowicie z firmą WitaMinka.

Menu układane jest przez profesjonalnego dietetyka w oparciu o sprawdzone systemy żywienia. Do przygotowania jadłospisu wykorzystywane są wyłącznie świeże produkty, najwyższej jakości. Posiłki składają się z niezbędnych do prawidłowego rozwoju dziecka witamin i minerałów.

Pragniemy, aby nasi uczniowie mieli możliwość korzystania ze smacznych i zdrowych obiadów oraz jeśli jest taka potrzeba z zakupu małych i zdrowych przekąsek, szczególnie w przypadku, gdy drugie śniadanie nie zostanie spakowane do plecaka.

Szkoła Promująca Zdrowie

Koordynator
Małgorzata Michalska

Skip to content