Zbiórka dla Konrada
Zbiórka dla Konrada

    Konrad ma 12 lat, choruje na Dystrofię Mięśniową Duchenn’a, postępujący zanik mięśni. Przestał chodzić w wieku 8 lat, ma problemy z sercem, nocami z oddechem, z mową, z kręgosłupem, przykurczami i jest coraz słabszy, tak właśnie postępuje choroba… Mimo tego Konrad to bardzo pozytywny chłopak, uwielbia komputer, konsole, gry oraz uczyć się. To z komputera czerpie ogromną wiedzę na tematy, które go interesują, a interesuje go bardzo dużo. Jest bardzo ciekawy świata. Konrad porusza się tylko na wózku, potrzebuje nowego, bo ze starego wyrósł, a wózek, który ma obecnie, nie jest dostosowany do jego potrzeb. Wózek jakiego potrzebuje jest niestety droższy niż dofinansowanie z NFZ i trzeba do niego dopłacić około 5000 zł.

     Wolontariat szkolny postanowił dołączyć się do akcji i dlatego wolontariusze naszej szkoły, uczniowie klas 8 będą zbierali pieniądze do puszek w piątki: 2.12, 9.12 i 16.12 podczas lekcji wychowawczych. Jedna z puszek będzie znajdowała się u pani Marzeny Sitarz w sali 101, a druga w sekretariacie szkoły.

     12.12 w naszej szkole odbędzie się kiermasz świąteczny i drzwi otwarte dla rodziców. Tego dnia kwestował będzie wiceprezes fundacji Niesiemy Nadzieję (Konrad jest jej podopiecznym) pan Jacek Konieczny.

     Podczas kiermaszu swoje stoisko będzie miał wolontariat, wszystkie zarobione pieniądze ze sprzedaży dekoracji świątecznych będą przeznaczone na zbiórkę.

 

Skip to content