Wystawa lapbooków
Wystawa lapbooków

 

Zapraszamy do Biblioteki szkolnej na wystawę lapbooków dotyczących lektur szkolnych. Można będzie obejrzeć zarówno prace nagrodzone w konkursie, jak i prace uczniów powstałe po omówieniu lektur na lekcjach języka polskiego.

Zgromadzone prace pokazują jak niezwykle kreatywni i plastycznie uzdolnieni są nasi uczniowie. Są prace w formie pudełek, z doklejanymi elementami, w pudełku po pizzy, z zagadkami, karteczkami w kopertach, z dużą ilością rysunków i wyklejanych elemntów.

Lapbook (z języka angielskiego to dosłownie: ”książka na kolanach” lub ”książka okrążeń”) to nic innego jak specjalny rodzaj kreatywnej książki warstwowej, w której zamieszcza się najważniejsze informacje na konkretny temat czy wybrane zagadnienie z przedmiotu szkolnego. Mogą być one przedstawione w niej na rozmaite sposoby, np. w postaci barwnych ilustracji czy też przejrzystych wykresów bądź diagramów. To zdecydowanie świetna pomoc edukacyjna zarówno dla uczniów szkół podstawowych, jak i studentów. Warto przy tym wiedzieć, że nieszablonowe lapbooki są dość często wykorzystywane w edukacji domowej, ponieważ są one niewątpliwie atrakcyjną formą.

Zapraszamy!!!

Skip to content