Wyprawa na Pałuki
Wyprawa na Pałuki

    W czasie trzydniowej wyprawy uczniowie klas VIIe i VIIb poznawali region Pałuki, znany przede wszystkim z rezerwatu archeologicznego w Biskupinie. Jednak na miejscu okazało się, że można tam spędzać czas również w inny, ciekawy i atrakcyjny sposób. Siódmoklasiści poznali życie ludzi w biskupińskim grodzie z epoki brązu i żelaza, obozowisko łowców i zbieraczy i osadę pierwszych rolników. Poznali smak podpłomyków, zajęcia tkaczy, garncarzy i mincerza. Rywalizowali w turnieju strzelania z łuku i pływali statkiem po Jeziorze Biskupińskim.

     W drugim dniu odbyli wyprawę do Wenecji (nie tej we Włoszech…) kolejką wąskotorową. Intrygująca okazała się historia o Diable weneckim, który o północy straszy w ruinach zamku. W Muzeum Kolejki Wąskotorowej nie ma zakazu dotykania eksponatów, z czego chętnie skorzystali nasi uczniowie, zachęcani przez przewodnika.

W Interaktywnym Muzeum Rybactwa w Biskupinie wędrowali przez świat jezior, poznawali ryby słodkowodne i przeszli przez labirynt rybackich sieci.

Pałuki to również atrakcje przyrodnicze, w ostatnim dniu wycieczki siódmoklasiści spacerowali (w towarzystwie komarów) w rezerwacie ścieżką leśną „Dolina rzeki Gąsawki”. Trasa wiodła wzdłuż leniwie płynącej rzeki, z licznymi meandrami i rozlewiskami. Na szlaku było 11 przystanków z ciekawostkami na temat ochrony przyrody.

W czasie wycieczki nie zabrakło także czasu na zajęcia sportowe, grę w koszykówkę, w ping-ponga, szachy i na poznawanie rówieśników z innych szkół.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Skip to content