Wycieczka zawodoznawczo-integracyjna  kl. 6b ,,Dzień Chłopaka’’
Wycieczka zawodoznawczo-integracyjna  kl. 6b ,,Dzień Chłopaka’’

    20 października kl. 6b wyjechała z wychowawcami p.Julitą Książek-Myślińską i p.Anną Czyżewską na długo oczekiwaną wycieczkę klasową do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Poznaniu, by poznać, na czym polega zawód strażaka. Wycieczkę ufundowała i zorganizowała Rada Rodziców klasy 6b.

     Do podstawowych zajęć strażaka należy udzielanie pomocy w wypadkach samochodowych, gaszenie pożarów i przeprowadzanie sprawnej ewakuacji ludzi.

    Uczniowie dowiedzieli się, że na obowiązkowym wyposażeniu strażaka powinny znaleźć się: łopaty, łomy, gaśnice, maski gazowe,  młotki, kombinezony ognioodporne, koncentraty pianotwórcze, okulary/gogle ochronne, pętla ratownicza, zbijak do szyb, maseczki przeciwpyłowe, maseczka do tlenoterapii, nożyczki atraumatyczne.

     Wizyta w jednostce  ratowniczo-gaśniczej była nowym doświadczeniem dla klasy i z pewnością miała pozytywny wpływ na wiedzę z preorientacji zawodowej naszych uczniów.

    Podziękowaliśmy za prelekcję i poszliśmy na celebrowanie Dnia Chłopaka do centrum ,,Wielka Spluwa’’ paintball laser. Wszystkim uczniom  bardzo podobały się laserowe gry painballowe i chcieliby tam jeszcze raz pograć.

Skip to content