Wycieczka do Kłodawy
Wycieczka do Kłodawy
W marcu klasy III a i III c pod opieką wychowawców odbyły wycieczkę do Kłodawy. Celem wycieczki było zwiedzenie tamtejszej kopalni soli.
Zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej zaczęło się od zjazdu windą na poziom 600 metrów pod powierzchnię ziemi z prędkością… 6m/s! Pan przewodnik powiedział, że są dwie możliwości, żeby przeżyć podróż windą: „albo po cichu się modlić lub głośno śpiewać”. Uczniowie wybrali opcję głośnego krzyku 🙂. Podczas zjeżdżania pod ziemię wszystkim zatkały się uszy z powodu nagłej zmiany ciśnienia. Podczas dalszego zwiedzania uczniowie poznali sposoby wydobywania soli. Chodzili długimi korytarzami z soli, która może być biała, różowa, pomarańczowa, niebieska, zielona, fioletowa. Zwiedzili kapliczkę św. Kingi – patronki górników, zobaczyli wiele figur z soli np. figurkę Skarbnika. Pan przewodnik opowiadał wiele ciekawych legend związanych z kopalnią.
Wycieczka do Kopalni Soli była pouczająca i dostarczyła nam niezapomniane przeżycia. Dowiedzieliśmy się wiele o ciężkiej i niebezpiecznej pracy górnika, a na koniec każdy otrzymał bryłkę soli. Był także czas na kupienie pamiątek z tego miejsca.
Skip to content