Wycieczki z historią w tle
Wycieczki z historią w tle

    W ostatnich tygodniach klasy VI a i VI b wyruszyły na spacer po najdawniejszej części Poznania. Wycieczki były podsumowaniem epoki średniowiecza omawianej na lekcjach historii, uczniowie mogli zobaczyć miejsca, o których czytali w podręcznikach. Szóstoklasiści odwiedzili Interaktywne Centrum Dziedzictwa „Brama Poznania”, gdzie uczestniczyli w warsztatach „Czas wielkich zmian”. Poznali życie mieszkańców grodu w X wieku, pracowali w grupach nad zmianami w ich życiu przed i po wprowadzeniu chrześcijaństwa w Polsce.

    Uczniowie poznali też najciekawsze zabytki Ostrowa Tumskiego oraz wnętrza najstarszej katedry w Polsce, gdzie pochowano trzech polskich królów.

    Spacer na świeżym powietrzu, wśród przyrody i zabytkowych uliczek zakończył się grą miejską po Ostrowie Tumskim. Uczniowie bez problemu odnaleźli wskazówki potrzebne do rozwiązania szyfru, a było nim słowo „porta” czyli brama. Wszyscy więc mogli zaliczyć się do grona tajemniczego „Bractwa odkrywców”.

    Warto również dodać, że klasa VI a połączyła wycieczkę z obchodami  „Dnia Chłopaka”, w trakcie spaceru czekała na nich słodka niespodzianka.

Skip to content