„Tydzień z Szymborską” w Trójce
„Tydzień z Szymborską” w Trójce

      W tym roku szkolnym „Dzień Patrona” poświęcony był noblistce Wisławie Szymborskiej.

      W 2023 roku świętujemy 100. rocznicę jej urodzin. Decyzją Senatu RP Wisława Szymborska została patronką 2023 roku. To dobry moment, by przypomnieć sobie jej postać.

     Uczniowie w klasach na godzinach wychowawczych realizowali działania projektowe, aby lepiej poznać twórczość i ciekawe życie Noblistki. Obejrzeli prezentację o Wisławie Szymborskiej, słuchali piosenki „Nic dwa razy” w wykonaniu Sanah oraz nagrań wierszy czytanych przez autorkę. Dowiedzieli się m. in., że poetka była fanką skrzydełek z KFC, nienawidziła rozgłosu medialnego, swoim znajomym wysłała wyklejanki, a dla przyjaciół i gości urządzała loteryjki (Czesław Miłosz wylosował kiedyś kropidło…).

     Uczniowie przygotowali też wyklejanki i kolaże związane z Szymborską i jej poezją. Najlepsze prace będą nagrodzone w konkursie plastycznym.

     Podczas „Tygodnia z Szymborską” odbył się również Szkolny Konkurs Recytatorski poezji Wisławy Szymborskiej. Brali w nim udział uczniowie z klas IV-VII. Prezentowali oni wybrany utwór poetki.

     Komisja konkursu oceniała trafność interpretacji, opanowanie pamięciowe wiersza i ogólne wrażenia artystyczne. Najlepszą interpretację poezji Szymborskiej przedstawili uczniowie:

Natalia Czernielewska Va, Aleksandra Polak Va (Ola wyjątkowo zaśpiewała piosenkę „Nic dwa razy”) – I miejsce

Ksawery Tyszer Vb, Wojciech Czernielewski VIa – II miejsce

Lena Tomczak Vd, Wojciech Jokiel Vb – III miejsce

     Wyróżnienia za udział w konkursie otrzymali: Zuzanna Tomicka IVa, Nicole Skotarczyk IVc,

Oliwia Zamojska Vb, Julia Czerwińska VIb, Amelia Rębacz VIIa, Michał Sękowski VIIa.

     Gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym uczniom.

Skip to content