Tydzień promocji zdrowego odżywiania w świetlicy szkolnej
Tydzień promocji zdrowego odżywiania w świetlicy szkolnej

W dniach od 14 do 18 listopada w naszej świetlicy zorganizowany został „Tydzień promocji zdrowego odżywiania”.

W pierwszej kolejności dzieci zapoznane zostały z zagadnieniami związanymi z Piramidą Zdrowia oraz Talerzem Zdrowia. Uczniowie klas 1 – 4 wykonali prace plastyczne oraz plakaty, które w najbliższych dniach zostaną wyeksponowane na korytarzach naszej szkoły. Kolejno wychowawcy świetlicy zaprezentowali dzieciom mini zielnik ze świeżymi sadzonkami ziół oraz ekspozycję roślin strączkowych i pestek w słoikach, a wszystko po to, aby dzieci zapoznały się z wyglądem, zapachem, kolorem oraz zastosowaniem tych prozdrowotnych elementów urozmaiconej diety.

Zwieńczeniem Tygodnia promocji zdrowego odżywiania była wizyta pani pielęgniarki, która  opowiadała dzieciom o negatywnych skutkach spożywania zbyt dużych ilości cukru w codziennej diecie, a także o zamiennikach cukru i zdrowych, bezpiecznych produktach, które na stałe powinny zagościć szczególnie w diecie dzieci.

Celem szkolnej akcji było kształtowanie nawyków zdrowego odżywiania poprzez wzbogacenie wiedzy uczniów o roli i znaczeniu składników odżywczych oraz zdrowego stylu życia. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie będą zawsze dbać o zdrowy styl życia, a na ich talerzach będzie zawsze smacznie, zdrowo i kolorowo!

Organizatorzy Tygodnia Promocji Zdrowego OdżywianiaMałgorzata Michalska
Beata Zawadzka
Mariola Okleja
oraz pozostali wychowawcy świetlicy
Skip to content