Tydzień bibliotek 8.05-12.05
Tydzień bibliotek 8.05-12.05

„Moja, Twoja, Nasza – Biblioteka”

   W tym roku Tydzień Bibliotek odbywał się pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza- Biblioteka.”

   Pierwszym punktem działań z tej okazji było przygotowanie (w przejściu do sal klas 1-3) wystroju wskazującego, iż czytanie uskrzydla. Wystrój miał zachęcać do „odfrunięcia” i przeniesienia się w szeroko rozumiany świat książek.

            Aby zachęcić uczniów do odwiedzenia biblioteki,  przygotowano dla nich czytelnicze gry i zabawy.

            Nasi młodzi czytelnicy aktywnie włączyli się do proponowanych zadań, które czekały na nich w bibliotece. Uczniowie mogli wykazać się umiejętnościami szybkiego zapamiętywania, logicznego myślenia. Po raz kolejny mogli wziąć udział w zdobywaniu punktów dla swojej klasy w tzw. Czytelniczej Lidze Klas.

            Tym razem najaktywniej w zadaniach czytelniczych wzięły udział klasy: 3b, 3a,3c oraz 2d. Grupy uczniów z poszczególnych klas podchodziły do kolejnych zadań z wielkim zapałem i zaangażowaniem.

            Uczniowie mieli do „pokonania” zadania dotyczące między innymi; „Lokomotywy” Juliana Tuwima, cytatów z różnych książek, np. wypisania w ciągu 5 minut, jak największej liczby  tytułów książek, w których np. bohaterem jest chłopiec, dziewczynka, zwierzę itp. oraz wiele innych zadań czytelniczych sprawdzających orientowanie się w świecie książek.

            Dodatkową atrakcją było czytelnicze koło fortuny. Uczniowie, którzy nie wiedzieli, co chcieliby przeczytać, mogli zdać się na to, co przyniesie los i kręcili czytelniczym kołem fortuny.

            Osoby uzdolnione plastycznie również znalazły coś dla siebie, łącząc swoje umiejętności, tworzyli plakaty do tegorocznego hasła. W wyniku czego  powstały dość ciekawe  interpretacje tegorocznego hasła bibliotek. Prace obejrzeć można w bibliotece oraz na gazetce na  korytarzu

            W działania czytelnicze zaangażował się także szkolny wolontariat, Starsi czytali młodszym. Czytanie to było połączone z zagadkami dotyczącymi czytanego tekstu, a na końcu mała nagroda w postaci tzw. naklejek –  zachętek.

            Tydzień bibliotek sprawił, iż przerwy w bibliotece były bardzo intensywne, pełne wrażeń i pozytywnych emocji.

            Wszystkim uczestnikom zabaw czytelniczych  serdecznie dziękujemy.

 

Skip to content