Jasełka
Jasełka
      Święta Bożego Narodzenia sprawiają, że cały świat chociaż na chwilę się zatrzymuje. Każdy z nas z niecierpliwością czeka na ubieranie choinki, wigilijny stół, śpiewanie kolęd czy ogólnie – na możliwość spotkania się z rodziną. Wielu dorosłych przyzna, że wraz z upływem czasu czar świąt znika przykryty mgłą codziennych obowiązków. Nie da się ukryć, że niejeden chciałby wrócić do lat młodości, kiedy na każdym kroku zauważało się świąteczne akcenty, które łatwiej trafiały do świadomości i rozsiewały w niej miłą atmosferę oczekiwania.
Tegoroczne Jasełka organizowane były oddzielnie dla klas 1-4 oraz 5-8 i miały szczególny i wyjątkowy charakter.
      Najmłodsi uczniowie naszej szkoły mogli przekonać się, że Narodzenie Pana Jezusa poruszyło także bajkową krainę. Oprócz osób tradycyjnie związanych z szopką betlejemską, czyli Maryją i Józefem, przez scenę przewinęło się wiele barwnych, bajkowych postaci m.in. Dziewczynka z zapałkami, Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Calineczka, Sierotka Marysia, Rybak ze złotą rybką, Pinokio, Smerfetka i Czerwony Kapturek. Barwne postacie wypełniły lichą stajenkę i ucieszyły Jezusa, Maryję i Józefa. Prócz skromnych darów przyniosły także przesłanie dla każdego z nas. Dobroć, uczciwość, pracowitość, hojność, prawdomówność i pokora to cechy pożądane u każdego. To też najlepszy prezent, jaki każdy z nas może podarować innym.
      Dzieci z klas IIIa oraz IIIc spisały się świetnie i pięknie zaprezentowały przygotowany program, a Dyrekcja Szkoły złożyła wszystkim dzieciom, nauczycielom, pracownikom szkoły i przybyłym gościom świąteczno – noworoczne życzenia.
    Na koniec muzycznego przedstawienia, wszyscy wspólnie mieli możliwość odśpiewania znanej wszystkim kolędy „Świeć gwiazdeczko, świeć”.
    Uczniowie klas 5-8 uczestniczyli z Jasełkach przygotowanych przez 7- i 8-klasistów. Przenieśli się na dworzec kolejowy, a konkretnie na peron 4. To tam można było spotkać tajemniczą parę, która jechała na stację Człowiek. Tam też dotarli, jakże charakterystyczni dla dzisiejszych czasów, Zabiegani, Zapracowani, Zagubieni, Samotni ludzie. Marzą o miłości, o zrozumieniu, o zainteresowaniu, o cieple, o bliskości… A tuż obok maleńka Dziecina… Trzeba tylko umieć Ją dostrzec.
    Wesołych Świąt!
Skip to content