Poznańskie Targi Książki za nami
Poznańskie Targi Książki za nami

     W piątek, 10 marca uczniowie z klas 4b, 4c i 4d uczestniczyły w Poznańskich Targach Książki oraz w spotkaniu z panią Magdą Podbylską autorką książki „A u nas powstanie”.

     Uczniowie podczas autorskiego wykładu dowiedzieli się, jaka jest różnica między dokumentem, fikcją, a opowieścią opartą na faktach. Przedyskutowany został również temat, czy można polegać na ludzkiej pamięci i w jakim zakresie. Autorka przeprowadziła także krótki eksperyment na spostrzegawczość uczniów poprzez zaprezentowanie im starej fotografii i zadawanie pytań, o to, co uczniowie zapamiętali po jej obejrzeniu. Nie zabrakło również odniesień do czasów wojennych, polskiej ortografii sprzed lat, a nawet do gwary poznańskiej. Pani Magda Podbylska oczarowała dzieci swoim wykładem, na koniec którego można było zakupić książkę o Powstaniu Wielkopolskim „A u nas powstanie” z autografem autorki.

     Podczas targów uczniowie mieli również możliwość zapoznania się z nowościami wydawniczymi, obejrzenia plakatów prezentujących etapy powstawania ilustracji do książek, a nawet spotkania się ze znanymi młodzieżowymi YouTuberkami piszącymi młodzieżowe książki.

     Wycieczka bardzo wszystkim przypadła do gustu i już nie możemy się doczekać kolejnej edycji.

B.S

M.F._C.

M.M.

Skip to content