Pożegnanie absolwentów 2023
Pożegnanie absolwentów 2023

      „Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko.” Te słowa Alberta Einsteina stały się mottem pożegnania absolwentów w czerwcu 2023r.

      „Osiem lat minęło. Może nie – niepostrzeżenie, ale szybko. Co się wydarzyło? Ile razem przeszliście dróg? Ile wspólnych zdarzeń doświadczyliście? Ile wspomnień wryło się w waszą pamięć? Zaczynaliście w innej szkole, załapaliście się na dwie reformy edukacji, przed czterema laty z czterech klas staliście się pięcioma, a teraz kończycie swarzędzką Trójkę. Jak to było?” – wspomnieniami się rozpoczęła czwartkowa uroczystość. Potem były gratulacje, nagrody i podziękowania. 

       Dla absolwentów śpiewali: Lena Figiel oraz Ksawery Tyszer. To oni przypomnieli bohaterom uroczystości, że tego, co najważniejsze, kupić się nie da.

       Nim nastąpiło symboliczne rozwiązanie klas, absolwenci usłyszeli: „Absolwencie, pamiętaj, żyj tak, by niczego nie żałować. Żyj tak, żeby dostrzec cuda, które dzieją się na Twoich oczach. Żyj tak, by zwątpienia nie przesłaniały celu i nigdy się nie poddawaj.”

Skip to content