Panda czy kotek?
Panda czy kotek?

W naszej szkole zamieszkały niezwykłe istoty – to właśnie roboty Codey Rocky, które trafiły do naszych klas dzięki Laboratoriom Przyszłości. Ich wygląd i sposób poruszania się wywołują skojarzenia ze zwierzętami. Niektórzy widzą w nich kotka, inni twierdzą, że to piesek, ale w programowaniu to przyjacielska panda wspiera nas swoimi umiejętnościami.

 

Aby wprowadzić roboty w ruch, korzystamy z programu mBlock, który uruchamiamy na naszych tabletach. Nawet najmłodsi uczniowie błyskawicznie nawiązują przyjaźń z tymi sympatycznymi urządzeniami.

Tworzenie projektów związanych z animacją oczu na ekranie to prawdziwa frajda, ale to tylko wierzchołek góry lodowej. Przez zabawę i eksperymentowanie uczymy się programowania, wykorzystując gotowe funkcje robota, tworząc powtarzające się instrukcje za pomocą pętli. Efektem naszych wysiłków są emocjonujące wyścigi robotów, prezentacje stworzonych instrukcji, spektakularne pokazy animacji i wiele innych fascynujących projektów.

 

Codey Rocky to jednak nie tylko przyjemność. Te niesamowite maszyny są wykorzystywane nie tylko na lekcjach informatyki, ale także w różnorodnych zajęciach projektowych, gdzie rozwijamy umiejętności twórczego myślenia i logicznego rozwiązywania problemów. Te robotyczne stworzenia pomagają nam odkrywać magię kodowania i nieskończone możliwości technologii.

Skip to content