Obserwujemy przyrodę z Laboratorium Przyszłości
Obserwujemy przyrodę z Laboratorium Przyszłości

Wkraczając do Laboratoriów Przyszłości, przekroczyliśmy próg czasu i wpadliśmy w wir fascynujących odkryć. Chociaż ich nazwa skierowana jest ku przyszłości, my chwalimy się tym, co było, co udaje nam się zrealizować podczas zajęć na lekcjach przyrody i biologii. Przez program Laboratorium Przyszłości mieliśmy przywilej zanurzyć się w fascynującym mikrokosmosie, korzystając z mikroskopów, by zbliżyć się do tajemniczych komórek roślinnych i zwierzęcych.

Gdy tematem była pogoda, nasze serca zabrzmiały w rytm pulsujących przygód. Pędząc w stronę naszej własnej stacji pogodowej, wzięliśmy na warsztat odczyt temperatury powietrza, zgłębiliśmy budowę deszczomierza i wiatromierza. To było jak zanurzenie się w labiryncie atmosferycznych zawirowań, które odkrywaliśmy, szukając wskazówek ukrytych w wietrze i kroplach deszczu.

Ale to jeszcze nie wszystko! Uczniowie czwartej klasy wyruszyli na wycieczkę wokół naszej szkoły. Na tej przygodowej wyprawie zdobywaliśmy umiejętność orientacji w terenie, rozszyfrowywania znaków legendy i posługiwania się kompasem. Skorzystaliśmy również z lup oraz wizualizera, które otworzyły przed nami zupełnie nowe perspektywy, jakbyśmy mieli magiczną moc spojrzenia na świat przez powiększające szkło.

Laboratoria Przyszłości
Skip to content