Lekcje teatralne w Teatrze Wielkim w Poznaniu
Lekcje teatralne w Teatrze Wielkim w Poznaniu

     W piątek 9.12 klasy 4a i 5a wybrały się do poznańskiej Opery na dwie lekcje teatralnebaletową i charakteryzatorską. Wizytę w Poznaniu rozpoczęliśmy na placu Adama Mickiewicza, gdzie porozmawialiśmy i o Adamie Mickiewiczu, i historii, z którą związane są Poznańskie Krzyże. Mieliśmy też okazję obejrzeć wystawę poświęconą Żołnierzom Wyklętym. Później ruszyliśmy już do Teatru Wielkiego.

    Klasa 5a powędrowała na lekcję charakteryzacji, a 4a udała się na swoje spotkanie z baletem (po godzinie była zamiana). Było troszkę teorii, ale przede wszystkim dużo zajęć, zabaw i śmiechu. Można było poćwiczyć, również przy drążku. Mogliśmy popróbować wykonać figury baletowe, przymierzyć puenty i zobaczyć pokaz tańca w wykonaniu pani Natalii – solistki Teatru Wielkiego. Jeden z komentarzy po zajęciach świetnie oddaje wrażenia – „Tak pięknie wszystko wygląda na scenie, a tak to boli zanim będzie pięknie wyglądało”

     Lekcja charakteryzacji to odrobina historii teatru, pokaz charakteryzacji (na naszych oczach) oraz świetna zabawa podczas przymierzania teatralnych kreacji.

     Takie lekcje lubimy 😀 

Skip to content