KONCERT PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH
KONCERT PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

17 listopada społeczność naszej szkoły uczciła Święto Niepodległości koncertem pieśni patriotycznych.

Spośród setek pieśni wybraliśmy tylko niektóre, nadal popularne, śpiewane przy ognisku, na wędrówce czy przy biesiadnym stole.

Klasy wcześniej przygotowywały jedną z siedmiu pieśni: „O mój rozmarynie”, „Pierwsza Kadrowa”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Ułani, ułani”,„Piechota”, „Serce w plecaku” i „Marsz Pierwszej Brygady”. Uczniowie wybierali wersję instrumentalną lub wokalną, mogli liczyć również na wsparcie i pomoc pani Katarzyny Stramowskiej. Wykonanie przez klasę pieśni oceniało szkolne jury (ważne było zaangażowanie klasy, wrażenia artystyczne i przede wszystkim zgodność z linią melodyczną).

Koncert prowadziły: Angelika Rybakowska i Amelia Rębacz. Oprócz klas wystąpili też soliści: Aleksandra Polak, która w przejmujący sposób zaśpiewała „Białe róże” oraz Sergiusz Tyszer i Ksawery Tyszer.

W klasach czwartych i piątych szkoły podstawowej największe uznanie jury zyskała klasa IV c i V d, na poziomie klas szóstych – VI c, a w siódmych i ósmych – VII a.

Jednak największy aplauz zyskały najmłodsze klasy: pierwsze, drugie i trzecie, które podbiły serca publiczności swoimi występami (często z choreografią i rekwizytami).

Wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku tradycja wspólnego śpiewania będzie również kontynuowana.

Skip to content