Europejskie Dni Nauki Języków Obcych , Erasmus + 2023 za nami.
Europejskie Dni Nauki Języków Obcych , Erasmus + 2023 za nami.

Konkursy angielskie zakończone.

Zakończyliśmy tegoroczne Europejskie Dni Nauki Języków Obcych z Erasmusem + w tle.

W ramach programu Erasmus+ uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Swarzędzu  mieli możliwość wzięcia udziału w wielu ciekawych działaniach w szkole i środowisku lokalnym zorganizowanych przez nauczycieli, którzy brali udział w mobilności Erasmus+. Podjęte działania miały na celu:

☺Integrację

☺rozwój kompetencji informatycznych 

Podczas lekcji informatyki uczniowie poznawali narzędzia programu Scratch,  w klasach młodszych Paint 3d oraz programowanie robotów, które następnie wykorzystywali w podejmowanych działaniach konkursowych.

Uczniowie tworzyli plakaty, prezentacje, pracowali metodą projektu.  W chmurze projektowali e-gazetki. Pomogło im to rozwijać i wzmacniać motywację  do nauki języka angielskiego. W klasie pierwszej uczniowie mieli zajęcia z robotami Codey Rockey.

W klasie ósmej uczniowie tworzyli strony internetowe, zajmowali się programowaniem w Pythonie.

☺MOBILNOŚĆ EDUKACYJNA

Mamy nadzieję, że uczniowie w SP3 ucząc się języka angielskiego i niemieckiego, w przyszłości będą mogli również skorzystać z programu Erasmus + i wyjechać do jednego z krajów europejskich, by tam się uczyć oraz zdobywać nowe umiejętności poznawcze.

Podczas Europejskich Dni Języków Obcych nauczyciele zaproponowali  uczniom  quizy, konkursy, projekty, warsztaty. Odbył się Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii i USA, konkursy plastyczne: ,,Bohaterowie Marvela’’, ,,Niezwykłe Zakątki USA’’, konkurs ,Idiomy angielskie’’.

 W bibliotece dla uczniów były przygotowane puzzle do ułożenia w j. angielskim i niemieckim. Każdy uczeń mógł przyjść i ułożyć puzzle, następnie odnotować próbę zmierzenia się ze słowotwórstwem. Młodsi uczniowie pięknie wykonali flagi państw należących do Unii Europejskiej.

Pod koniec października został zorganizowany ,,Dzień Dyni’’ , podczas których uczniowie zaprezentowali w holu szkoły przecudnie udekorowane dynie oraz uczniowie przebierali sięw bajkowe postaci, dzięki czemu wszyscy zostaliśmy przeniesieni w świat ,,fantasy’’ i  bajek.

A oto zwycięzcy konkursów:

Konkurs plastyczny ,,Bohaterowie Marvela’’

miejsce 1: Olga Małecka kl. 2a,

miejsce 2 Teodor Konowałów kl. 2b,

miejsce 3 Emilia Tyblewska kl. 1d,

Ryszard Hartwich kl. 1d – wyróżnienie, Wojciech Mróz kl. 1b – wyróżnienie,

Konkurs plastyczny ,,Niezwykłe zakątki USA’’– zwycięstwo w konkursie Maciej Górny kl. 6c,

Konkurs ,,Idiomy Angielskie’’:

miejsce 1 Angelika Rybakowska kl. 8a,

miejsce 2: Julia Czerwińska kl. 7b,

miejsce 3  Filip Czernikiewicz i Oskar Czernikiewicz kl. 6c ex aequo,

miejsce 4 Jeremiasz Jankowski kl. 5c,

Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii i USA:

miejsce 1 Artur Matuszak kl. 5c,

miejsce 2 Jeremiasz Jankowski kl. 5c,

miejsce 3 Elena Durek kl.5d,

miejsce 4  Arsen Yerchenko kl. 4b.

Zespół anglistów dziękuje uczniom za aktywność i zaprasza do udziału w konkursach za rok.                          Julita Książek-Myślińska

Skip to content