Czwórboiści na start!

Sukcesy naszych uczniów w drużynowym czwórboju lekkoatletycznym. Reprezentacja chłopców SP3 na poziomie klas 6 i 5 zwyciężyła w MMiG Swarzędz w czwórboju lekkoatletycznym. Nasi reprezentanci w składzie: Lesiński, Rutawski, Drozdek, Stanek, Wiśniewski i Sagan zajęli 1 miejsce, zdobywając najwięcej punktów w 4 konkurencjach: bieg na 60 m, bieg na 1000m, skok w dal i rzut piłeczką palantową.

Każdy z zawodników musiał się wykazać we wszystkich konkurencjach lekkoatletycznych. Zwycięstwo w tych zawodach uprawnia reprezentacje SP3 do reprezentowania gminy na mistrzostwach powiatu poznańskiego w Puszczykowie. Reprezentacja dziewcząt w składzie: Chmielewska, Grabowska, Antosiewicz, Andrzejczak, Besztocha, Tomkowiak, Budnik i Tomczak zajęła 4 miejsce, co też jest dobrym wynikiem zwłaszcza, że startowały prawie same reprezentantki z klas piątych. Dziewczyny również wystąpiły w czterech konkurencjach. Dodatkowym sukcesem zawodów jest fakt, iż Laura Chmielewska i Włodzimierz Rutawski zdobyli najwięcej punktów indywidualnie ze wszystkich swarzędzkich szkół i zajęli 1 miejsca! W zawodach wystąpiły reprezentacje 7 szkół!