3mamy się razem :)
3mamy się razem :)

    Co to był za festyn! Atrakcji moc i zainteresowanych nimi też było wielu.

   11.06.2022 o godzinie 12.00 ruszył krokiem poloneza (zatańczyli uczniowie klas pierwszych i ósmych) I Festyn Rodzinny „3mamy się razem”. Myśl przewodnia świetnie oddaje atmosferę imprezy. Obok siebie mali i duzi, rodzice i nauczyciele, a wokół mnóstwo atrakcji

    W ogródku można było posadzić roślinkę i zabrać do domu. Na stoisku „Chodź, pomaluj mój świat” można było pomalować buzię, ozdobić torbę lub przygotować odstresowującego gniotka. Chętni mogli przekroczyć Rubikon i sprawdzić, ile czasu zajmie ułożenie kostki Rubika. Kobiety i kobietki mogły wyprodukować biżuterię – bransoletki, naszyjniki – co w oczach świeci. Nie masz książki do czytania? Za dużo ich stoi na półce i chcesz nabyć nowe? Stoisko „Podaruj drugie życie książce” umożliwiło i jedno, i drugie. Tu można było i książkę zabrać, i zostawić. 

     Chętni mogli odwiedzić stoisko Schroniska dla Zwierząt w Skałowie, Nadleśnictwa Babki oraz usiąść w radiowozie. W miasteczku rowerowym najmłodsi sprawdzali swą umiejętność panowania nad rowerem oraz znajomość przepisów ruchu drogowego. Przepiękny wianek z polnych kwiatów stał się wizytówką stoiska ukraińskiego. W piwnicy Bractwo Kurkowe zapraszało do sprawdzenia celności oka. Cały czas na pełnych obrotach pracowała kawiarenka oferująca ciasta, kawę, herbatę. Tuż obok smakowicie pachniała kiełbasa. 

    To nie koniec atrakcji. Jeszcze były pokazy, np. tańca wertykalnego czy Capoeiry. Nie można pominąć niezwykłego wydarzenia, jakim był mecz siatkówki – uczniowie kontra nauczyciele (wygrali ci nieco starsi 3:0). 

     Odbyła się również niezwykła aukcja: dwa obrazy namalowane przez p. dyrektor Dorotę Świerczyńską, chusta wykonana szydełkiem przez panią wicedyrektor Monikę Szafirską oraz przytulanka z poduszką uszyte przez pani wicedyrektor Dorotę Diakowicz. Poza tym licytowano trzy dary od Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. L. Grajka – obraz i dwa drewniane aniołki. Najmłodsi mogli spróbować swoich sił na torze przeszkód oraz pobawić się na dmuchańcu.

        Podczas festynu można było nie tylko świetnie się bawić, ale także wesprzeć działania na rzecz uczniów swarzędzkiej „Trójki”.  Po odliczeniu kosztów okazało się, że zebrano 6070,70 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na doposażenie kącików relaksu.

      Na zakończenie – podziękowania:

„Dyrekcja Szkoły oraz Rada Rodziców pragną złożyć gorące podziękowania wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i zorganizowanie I Festynu Szkolnego.

Dziękujemy wszystkim rodzicom, za poświęcony czas i pomoc w organizacji oraz wsparcie rzeczowe całej imprezy.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy materialnie, rzeczowo i organizacyjnie wspierali to duże przedsięwzięcie.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom za ogromny wkład i zaangażowanie, które pozwoliło na zorganizowanie tegorocznego festynu.

Dziękujemy pracownikom szkoły, którzy pomogli w realizacji tego przedsięwzięcia.

Dziękujemy również za wsparcie firmom: Doppiek, RSP Kruszewnia, Primavera, Bridgestone, a także Ośrodkowi Kultury w Swarzędzu, KM Policji w Swarzędzu, Straży Miejskiej, Schronisku dla zwierząt w Skałowie, Akademii Tańca Wertykalnego i Capoeira Senzala.

Bez Waszej pomocy, Drodzy Przyjaciele, zorganizowanie Festynu z tyloma atrakcjami nie byłoby możliwe. Dziękujemy raz jeszcze za zaangażowanie, okazane serce i zrozumienie.”

#############

Na festynie wykorzystywaliśmy materiały i sprzęt zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości! Dowiedz się więcej na www.gov.pl/laboratoria!

Skip to content